About us

Iza i Zygmunt Górscy

Najlepsze zdjęcia ślubne to takie, które ciągle odkrywacie, które niosą w sobie tyle treści, tyle niepowtarzalnych momentów, tyle ukochanych twarzy, że każde ich oglądanie przynosi coś nowego. Najlepszy fotograf ślubny to ten, który tak przedstawi Wasz najważniejszy dzień, że bliscy przyjaciele się zachwycą, a ci dalsi będą zazdrościć. Jeśli myślicie podobnie, znaleźliście właśnie Waszych fotografów. Iza i Zygmunt Górscy – fotografowie, małżonkowie, partnerzy w życiu i w pracy. Inspirują nas ludzie i dynamika relacji między nimi, która przekłada się na nasze wieloplanowe zdjęcia. Inspiruje nas otoczenie i detale, które sprawiają, że Wasz dzień jest wyjątkowy. Inspirują nas twarze, które nie boją się własnych emocji, bo w tym tkwi ich prawdziwe piękno. Wyznajemy zasadę, że wszystko, co się wydarza, ma znaczenie. Dlatego nie umyka nam żaden moment i jesteśmy w tym niesłychanie skuteczni. Wiele lat doświadczenia sprawia, że potrafimy radzić sobie ze stresem, nie boimy się ciężkiej pracy i szybkiego tempa zdarzeń. Doświadczenie przyczynia się również do tego, że nie obawiamy się trudnych warunków, kreatywnie pracujemy ze światłem – zastanym i błyskowym, a umiejętność opowidania historii zdjęciami sprawia, że nawet brak akcji wygląda jak akcja.

To, co nas wyróżnia, to reporterski styl, wieloplanowe kadry, bycie blisko ludzi, kobiece spojrzenie na kobietę, wyczulenie na detal, a przede wszystkim uważna obserwacja. Zarówno tego, co jest na pierwszym planie, czyli Was i wszystkiego, co wokół Was się wydarza, jak i drugiego planu, czyli otoczenia, innych bohaterów, którzy pojawiają się w tle i czynią Wasz reportaż ślubny unikatowym.

Roland Barthes pisał, że zdjęcia miejsc nie są tylko do zwiedzania, ale są po to, by chcieć w nich zamieszkać. Zdjęcia Zakochanych nie są tylko do oglądania. To przede wszystkim ZDJĘCIA DO KOCHANIA. Kilka takich chcielibyśmy Wam dać.

English

 

The best wedding images are those which you are still discovering and those that are carrying so much content, so many unique moments never to be repeated, so many beloved faces that watching them brings new emotions each time. Therefore it is essential that Your Big Day be presented, through photographs, in such a way that your close friends will be delighted and others will envy You. If you happen to think likewise and have similar taste, you have just found Your photographers. Iza and Zygmunt – photographers, married couple, partners in life and work. We are deeply inspired by the people and relations between them which vastly contributes to our multi-story photographs. We are also inspired by the faces which do not feel uncomfortable with showing their emotions, as it is in them that the whole beauty exists. We are convinced that everything that is happening is important. That is why, hardly any moment will get uncaptured and we are very effective in capturing them for You. We are not afraid of working under pressure while documenting a fast pace of action and we also know how to handle challenging lighting conditions. We are able to use light creatively and have the ability to tell stories in such a way that even no action will actually look like action on our photos. What makes us stand out is photojournalistic approach, multi-story photos, being close to people, feminine look on the woman, sensitivity to light and details and most of all a careful observation. We pay attention to both what is happening around You as well as the surroundings and other people who may appear and make Your story truly unique. Roland Barthes once wrote that places are not only to explore but also to make you want to live in them. Photographs of people in love are not only to be watched but most of all to be LOVED. We would like to give a few of such photos to You.